Unknown column 'a.client_id' in 'where clause'

Výběr LED napájecího zdroje

 

V následujícím článku si ukážeme jak vybrat napájecí zdroj (driver) pro LED.

Jako první si zjistíme vlastnosti LED pásku, pro který si chceme zdroj zakoupit.

Základní vlastností je, zda je LED pásek 12V, 24V nebo 230V. Po zjištění této informace se zaměříme právě na jednu požadovanou sekci napájecích zdrojů. Druhým kritériem výběru trafa pro LED pásky je jejich užití. Pro použití v domácnosti, kde pásek LED nepřijde do kontaktu s vodou lze využít vnitřní LED napájecí zdroje, pokud však pásek umístíme do vlhkého prostředí, či exteriéru, doporučujeme zvolit napájecí zdroje voděodolné.

Nyní jsme si vytipovali základní vlastnosti napájecícho zdroje, kterým je napájecí napětí a voděodolnost. Zbývá nám již vybrat napájecí zdroj pro LED pásek se správným výkonem. Příkon pásku LED zjistíme přímo u prodejce, který má vždy u produktu uvedený příkon na 1 metr délky nebo nám tento údaj sdělí. Stačí si pak jen spočítat příkon, kterým disponuje LED pásek na celou jeho délku.

 

Pro názornou ukázku si předvedeme vzorový příklad:

Zakoupili jsme si na eshopu tento produkt:

LED pásek vnitřní v délce 3 metry, napájecí napětí - 12V, příkon - 12W/metr (tyto údaje pro výběr napájecího zdroje plně dostačují).

Jelikož se jedná o vnitřní LED pásek je možné ho instalovat pouze v interiéru a konkrétně místnostech, kde se nevyskytuje voda nebo nehrozí přímý kontakt s vodou. Proto nám plně dostačuje LED napájecí zdroj vnitřní s napětím 12V, nyní si spočítáme příkon napájecího zdroje. LED pásek na celou délku disponuje příkonem 36W (3metry * 12W). Pro správné fungování zvolíme napájecí zdroj LED s provozní rezervou +20% příkonu. Konečný požadovaný příkon napájecího zdroje je tedy 43,2W.

Pro prohlédnutí nabídky na eshopu, jsme si vytipovali ideální LED napájecí zdroj s vlastnostmi. LED napájecí zdroj 12V vnitřní s příkonem 60W. Příkon napájecího zdroje je poněkud vyšší než je v případě LED pásku, což však vůbec nevadí, jelikož se nám nebude napájecí zdroj tolik zahřívat.

!! K LED napájecímu zdroji doporučujeme zakoupit také flexo šnůru pro zapojení zdroje do zásuvky !!

 

Všechny použité produkty můžete nalézt v nabídce eshopu a pokud Vás návod zaujal, je možné si všechny produkty zakoupit. Pokud si s nákupem nejste jistí, nebojte se kontaktovat zákaznickou podporu, která Vám jistě ráda poradí a budete s nákupem spokojeni.

Odkazy do eshopu:

LED pásky

LED napájecí zdroje