Unknown column 'a.client_id' in 'where clause'

LED pásky - zapojení

 

Jelikož jsou LED pásky velmi populárním druhem LED osvětlení, přinášíme Vám již několikátý článek věnovaný tomuto druhu svítidla. Tentokrát se budeme věnovat zapojení LED pásku, které se může jevit jako složité, ve skutečnosti je to však poměrně snadná záležitost.

Zakoupili jsme si LED pásek v dlouhé vzdálenosti a potřebujeme jej zkrátit do požadované délky. Stačí si LED pásek prohlédnout a na vyznačených místech ke stříhání jej stačí jednoduše přestřihnout obyčejnými nůžkami. Dělitelné místa následují vždy buď po 2,5, 5 nebo 10 mm, takže jsou LED pásky snadno modifikovatelné.

LED pásek jsme si ustřihli do požadované vzdálenosti, pokud požadujeme zapojit LED pásky do systému osvětlení (například vytvořit rohové zapojení do pravého úhlu nebo jiné libovolné možnosti umístění, doporučujeme Vám zakoupit spojku LED pásků, která se jednoduše pomocí CLICK systému připne ke spojovaným LED páskům, mezi kterými je kabel dlouhý až 10mm, ten nám pomůže vytvarovat LED pásky do požadovaných tvarů. Jako příklad si uvedeme spojku na LED pásky z eshopu zde

Jelikož LED pásky pracují s jiným napětím, je nezbytné jej vybavit také napájecím zdrojem, které jsme si představili v předchozím článku. Nyní si předvedeme jejich zapojení. Levnější varianty napájecích zdrojů, především s nižším výkonem jsou již vybaveny DC konektorem. Abychom propojili LED pásky s tímto napájecím zdrojem, použijeme výše zmíněnou spojku, kterou si vybavíme DC konektorem na jedné straně. Stačí rozdělit tento spojovací CLICK konektor a na rozdělenou stranu připojíme DC konektor se svorkovnicí. Pro příklad odkážeme znovu na eshop zde, který nabízí tento produkt ve své nabídce.

Dražší LED napájecí zdroje jsou již vybaveny Svorkovnicí, do které připevníme jednoduše dráty vedené z LED pásku.

Vytvořili jsme si funkční LED pásek. Nyní jej stačí odzkoušet zda funguje a instalovat, pokud se LED osvětlení zapnulo, začneme s jeho instalací. K instalaci Vám důrazně doporučujeme použít lišty k LED páskům, které jej chrání před mechanickým kontaktem a zabezpečují jeho správné chlazení. Další podrobné informace naleznete v předcházejícím článku věnovanému LED profilům. Instalace je velmi snadná, LED pásky jsou vybaveny samolepící páskou, kterou jednoduše strhneme a přilepíme LED pásek k liště, kterou můžeme libovolně instalovat na libovolnou část místnosti. Doporučujeme Vám před instalací lišty povrch očistit a odmastit, aby na něm lišta pevně držela.

Tip pro Vás: Při připojování LED pásku ke konektoru doporučujeme kontakty na LED pásku očistit například nožíkem, aby došlo k dobré vodivosti při spojení konektoru s páskem.