Unknown column 'a.client_id' in 'where clause'

LED osvětlení koupelny

 

Vybírání osvětlení pro místnosti, kde se vyskytuje ve větším množství voda a vlhkost je vždy o něco obtížnější. Proto si musíme dát pozor při výběru LED osvětlení do koupelny. Stejně tak vybíráme osvětlení také do toalet atd.

Nejdůležitější je při výběru LED osvětlení bezpečnost. Budeme tedy nejprve přihlížet na voděodolnost, kterou disponují LED osvětlení.

Pokud chceme umístit LED osvětlení přímo do míst ve sprchovém koutě nebo nad vanu, použijeme pro tyto účely výhradně LED žárovky a jiné LED osvětlení s krytí IP minimálně 67. Tento údaj uvedený u osvětlení zajišťuje možnost jeho bezpečného kontaktu s vodou.

Do vzdálenějších stran okolo umyvadel, sprchových koutů a van, které jsou vzdáleny od 0,5 do 1 metru od zdroje vody a kde spíše nehrozí kontakt s vodou můžeme zvolit LED žárovky i s IP44, což je definováno jako ochrana  proti občasně stříkající vodě ve všech směrech na LED osvětlení.

Do vzdálených míst nad 1 metr od zdroje vody, kam víme, že nepřijde LED osvětlení do kontaktu s vodou můžeme zvolit osvětlení i s nižším údajem IP než je číslo 44.

Pro samotnou kvalitu osvětlení a použitá svítidla doporučujeme totožné varianty jako v případě osvětlení kuchyní. Jedná se o tyto údaje:

  • Teplotu osvětlení volte vždy minimálně neutrální bílou. Mohou být i nižší teploty osvětlení, které se nazývají studená bílá. Zvolte údaje minimálně 4500K a vyšší.

  • Podání barev naleznete pod údajem CRI, zde zvolte osvětlení s číslem minimálně 80, které je dnes již standardem

  • Světelný tok se uvádí v lm, prakticky vybírejte co nejvyšší údaj, který zajistí že Vaše nové svítidlo bude svítit pronikavěji.

Při použití těchto údajů vznikne světlo studenější barvy, které však podtrhne design Vaší místnosti a zároveň bude působit velmi čistým dojmem.

Pro instalaci Vám doporučujeme použít LED pásky, které můžete jednoduše aplikovat na rám zrcadel nebo nad sprchové kouty a vany. Stejně tak můžete instalovat podhledová LED svítidla, která zabudujete třeba do sádrokartonu, kde bude LED osvětlení perfektně kryté proti vodě a bude vypadat skvěle.

Pro nákup všech zmíněných svítidel ve článku navštivte eshop LED osvětlení, který nabízí kvalitní LED osvětlení za nízké ceny.