Unknown column 'a.client_id' in 'where clause'

Na co si dát pozor při výběru LED pásky

 

Chystáte-li se vybavit svou domácnost LED pásky, doporučujeme Vám dodržet při výběru následující zásady. Především se zaměřte na kvalitní zboží, osazené čipy Epistar nebo Samsung, které zaručí dlouhou životnost a vysokou svítivost pásků. Na trhu je velké množství různých typů svítivosti, barvy a odolnosti pásků, proto je v prvé řadě důležité vědět, kam pásek namontujete.

Zvláštní pozornost je potom potřeba věnovat prostředí, ve kterém může svítidlo přijít do styku s vodou. Na páscích je uveden Index ochrany IP. Dvouciferné číslo, jehož první číslo označuje odolnost zboží a druhá cifra pak index ochrany proti vodě. IP 68 označuje nejvyšší stupeň, kdy je pásek v pevném a vodotěsném pouzdře.

Dalším aspektem je chromatika barev. Umísťujete-li pásek do odpočinkové zóny obytných prostor, není vhodné použít studenou bílou. Mnohem vhodnější bude RGB (red-green-blue) pásek, nebo pásek s teplou bílou (3000K).

Čím by tedy měly kvalitní LED pásky disponovat?

Důležitou vlastností LED pásky je její konstrukce, vybírejte LED pásky, které mají LED čipy v paralelním zapojení. Tato vlastnost je důležitá především při poruše jednoho segmentu, ze kterých je LED pásek složen. Jestliže tedy dojde k poruše jednoho segmentu, nebude to mít vliv na ostatní segmenty a tyto LED čipy budou i nadále svítit.

Kvalitnější LED pásky jsou konstruovány především pevnějšími materiály a proto by měl i samotný LED pásek působit pevnějším a tužším dojmem.

Zaměřte se také na jednotlivé LED čipy, které by měly být od předních výrobců.

Kvalitní LED čipy proto poznáte podle výrobce. Doporučujeme Vám vybírat LED pásky a jiné LED osvětlení především od výrobců Epistar nebo Samsung. LED čipy od předních výrobců jsou vybaveny zlatými spoji, které zaručují perfektní vodivost LED pásky. Tyto produkty Vám zaručí dlouhou životnost LED osvětlení.

 

LED čipy jsou několika druhů.

Nejčastěji se můžeme setkat s typem 3528, který by měl mít světelný tok minimálně 5lm na čip. v případě čipu 5050 je u kvalitních produktů světelný tok na úrovni minimálně 15lm na čip.

 

Pokud hledáte LED osvětlení s kvalitními LED pásky, doporučujeme Vám navštít eshop LED osvětlení.

Pásky se při provozu zahřívají, proto je také důležité umístit je do hliníkového profilu. Zajistíte tak odvod tepla a chlazení pásku, čímž se výrazně prodlouží jeho životnost.

 

Další rady a tipy k výběru LED produktů najdete na webu LEDcafé.