Unknown column 'a.client_id' in 'where clause'

V čem je LED osvětlení lepší?

 

LED osvětlení je bezesporu nejmodernější osvětlení. Mezi hlavní výhody LED svítidla patří především ekonomický provoz osvětlení pro všechny typy staveb.  Další důležitou výhodou je šetrnost k životnímu prostředí, které můžeme chránit právě díky LED osvětlení.

 Z hlediska vývoje osvětlení je LED ideální volbou, jelikož se jedná o nejnovější druh světla a svými vlastnostmi předčí všechny starší svítidla a také klasické žárovky. Je možné je použít ve všech místnostech ať už se jedná o osvětlení domácností, firmy nebo kanceláře.


 

Největší výhoda LED žárovky či jiných LED osvětlení je především v úspoře energie. Díky konstrukci LED svítidla je potřebná energie pro provoz až o 85% nižší než v případě žárovky, zářivkách a podobných druhů svítidel.

Můžete namítnout, že i přesto je LED osvětlení příliš drahé, avšak na druhou stranu je jejich životnost mnohonásobně vyšší, jedná se tak o dlouhodobou investici, která je návratná díky své nízké spotřebě. Životnost LED osvětlení dosahuje hodnot až 50 000 hodin. Oproti tomu klasická žárovka dosahuje životnosti pouhých 2 000 hodin.

Pokud Vám záleži na životním prostředí, potěší Vás také informace, že výroba LED osvětlení je šetrná k životnímu prostředí, jelikož tyto svítidla neobsahují toxické látky, rtuť nebo olovo. Díky tomu lze použít LED osvětlení kdekoliv bez obav z jejich rozbití a úniku nebezpečných látek nebo následné recyklace.

Další výhodou je bezpochyby vzhled LED osvětlení. Vybrat si můžete z mnoha druhů svítidel, které perfektně padne do jakékoliv místnosti. Pokud hledáte moderní osvětlení, které bude perfektně svítit a výborně vypadat, doporučujeme Vám LED pásky, či LED panel, které Vás zaujmou nevšedním designem a výbornou svítivostí.

Nyní si dále rozebereme svítivost LED osvětlení. LED žárovky a všechny ostatní LED svítidla jsou charakteristické okamžitým náběhem na 100% intenzitu světla bez nutnosti čekání. Tento jev je způsoben tím, že nedochází jako v případě jiné klasické žárovky k nažhavení vláken, které nějaký čas trvá a světlo je proto v případě LED okamžité.

LED osvětlení se vyrábí v různých hodnotách teploty chromatičnosti, což znamená, že LED diody mohou vyzařovat rozdílnou barvu světla. Díky tomu si můžete vybrat to pravé světlo právě pro Vás.

Určitě naleznete i další výhody, které stojí za perfektními vlastnostmi LED osvětlení, které si rozebereme v dalších článcích. Výše popsané výhody však stačí na to, aby bylo zřejmé, že LED osvětlení je světlo budoucnosti.